Danubia - TANEČNÝ FESTIVAL

Tanečné predstavenie detí a mládeže

Prehliadka najúspešnejších tanečných choreografií súboru HALO HALO v tanečnej sezóne 2022 a najúspešnejších moderných gymnastiek KMG DANUBIA.

Tanečný súbor Halo halo, pôsobí v bratislavskej Petržalke už 25. rok. Venujeme sa vrcholovému tanečnému športu v rámci International Dance Organization (IDO), ktorá je najväčšou tanečnou organizáciou na svete, zastrešujúcou rôzne tanečné štýly. 

Našim hlavným zameraním je tanečný štýl disciplín „Performing Arts“ a to: show dance (tanec, ktorý mieša rôzne tanečné štýly od baletu, cez jazz, moderný tanec až po gymnastiku), jazz dance modern&contemporary dance.

Od vzniku tanečného súboru Halo Halo v roku 1997 sa nám darí presadzovať sa nielen na národnej, ale aj na medzinárodnej úrovni. Naši tanečníci každoročne reprezentujú Slovensko na majstrovstvách Európy, sveta, na svetových pohároch a festivaloch. Za celú našu históriu sme domov priniesli už 8 titulov majstra sveta (prvý v roku 1999, zatiaľ posledný v roku 2021), 11 titulov majstra Európy a každoročne veľké množstvo titulov majstra Slovenska. Vďaka týmto výsledkom sme najúspešnejším tanečným klubom v týchto disciplínach na Slovensku. 

Posledný titul majstra sveta získala ho v decembri 2021 vo Varšave moja zverenkyňa - Maša Machatsová, v kategórii sólo tanečnej disciplíny jazz dance. Toto prvenstvo je historicky prvým v disciplíne jazz dance, ktoré kedy slovenský tanečník dosiahol, nakoľko svetová konkurencia v týchto disciplínach je obrovská. 

Dom kultúry Zrkadlový háj

  24.06.2022 | 18:00 - 20:00

  HUDBA, DIVADLO, PRE DETI

 10 €

Danubia - TANEČNÝ FESTIVAL

Podobné podujatia