KLUB ZA ZRKADLOM / PET JAZZ 2024

Tridsiaty ročník druhého najstaršieho jazzového festivalu na Slovensku otvorí brány do ďalšej dekády kvalitnej hudby.

30. ročník festivalu PET JAZZ, druhého najstaršieho jazzového festivalu na Slovensku, otvorí brány do ďalšej dekády kvalitnej jazzovej hudby. Bude sa niesť v znamení spolupráce a hudobných spojení – nových aj obnovených.

Tradičný petržalský jazzový festival PET JAZZ sa prebojoval do svojho 30. ročníka. Priaznivci džezu z celého Slovenska a okolia sú vítaní!

Kultúrne zariadenia Petržalky aj tento rok vyhlásili Otvorenú výzvu Hľadá sa Jazz 2024  pre amatérske a nové projekty, ktorá predminulý rok priniesla na PET JAZZe výborné vystúpenia víťaza výzvy  OKQ - Oliver Kucharovič Quartet  a divokej karty MegaJazz. V roku 2023 sa víťazom stala dravá BOSSA ROSSA, a tento rok duo konzervatoristov Ernest Kováč&Nikolas Porteleki , držitelia hlavnej ceny Nový objav na súťaži Nové tváre slovenského jazzu 2023.

Po úvodnom vystúpení víťaza výzvy Hľadá sa Jazz 2024  vás bude čakať bláznivá, ale muzikantsky suverénna partia, hostia z Čiech Marcel Gidote's Holy Crab, následne Bereza&Kotlar project so svojim sústredeným, koncentrovaným podaním autorskej hudby  dvoch hlavných protagonistov, a vyvrcholením budú víťazi súťaže Jazz START UP Drahoslav Bango & Friends, projekt, ktorý vyskočil ako keby odnikadiaľ, ucelený, suverénny, valcujúci.

V sobotu 25.5. v Dome kultúry Zrkadlový háj sa teda môžete stať súčasťou muzikantských jazzových príbehov, ktoré sa prelínajú, a prinášajú kratšie či dlhodobé spolupráce výnimočných umelcov, vďaka ktorým jazzová hudobná scéna nestráca novosť a drajv. A to všetko v  znovuotvorenom KLUBe ZA ZRKADLOM, ktorý opäť na plný plyn prináša spojené  emócie umelcov aj divákov, v tej symbióze, ktorá nás dokáže uniesť do nespoznaných krajín.19.00 – 20.00 víťaz otvorenej výzvy Hľadá sa Jazz
Ernest Kováč & Nikolas Porteleki 

20.00 – 21.00 Marcel Gidote's Holy Crab (CZ)

21.00 – 22.00 Bereza&Kotlar project

22.00 – 23.00 Drahoslav Bango & Friends

Dom kultúry Zrkadlový háj

  25.05.2024 | 19:00 - 23:00

  HUDBA

 10 €, v deň koncertu 12 €

KLUB ZA ZRKADLOM / PET JAZZ 2024

Podobné podujatia