PACHO – Zbojník z Hybe / 2. PREMIÉRA

Muzikál na motívy poviedky Petra Jaroša a filmu Martina Ťapáka

Pacho je paródiou na zbojnícke legendy aj na nás samých. Na jednej strane lyrická existenciálna poézia, na druhej strane tancujúci, padajúci a lietajúci groteskne karnevalový svet. Pacho nie je len vtipný samorast, ale i glosátor, ktorý presne pomenováva, čo sa okolo neho deje. 

Pacho je Človek - typ antihrdinu, ani nie pekný, ani nie vysoký, nie príliš mocný, nie veľmi drsný. Je jemný a citlivý, ako Slováci, tiež zádumčivý a nešťastne zamilovaný. Intelektuál, ktorý sa dostane do prostredia tzv. uhorského folklóru a stáva sa veliteľom zbojníkov.

Umelecká agentúra Mystik v spolupráci s Kultúrnymi zariadeniami Petržalky uvádza nové muzikálové spracovanie príbehu tohto hrdinu v príťažlivom podobenstve s prvkami moderného cirkusu, nezabudnuteľných gagov z filmu Pacho, hybský zbojník (1975), ktoré už dnes aj zľudoveli...

Mimoriadne emotívne a metaforicky bohaté libreto Jakuba Nvotu, autorská hudobná tvorba a piesne Martina Geišberga plné poézie zvukov sprevádzané jedinečnou poetikou, ktorá oslovuje všetky generácie, strhujúce artisticko – cikrusové a bojové choreografie Helenky Škovierovej a majstra bojového umenia Petra Nůseka, veľkolepá a originálna scénická  výprava Pavla Andraška a kostýmová výprava presahujúca až fashion show Veroniky Vartíkovej.

Tvorcovia:
Scenár a réžia: Jakub Nvota
Hudba a piesne: Martin Geišberg
Pohybová spolupráca: Michal Dudáš
Kostýmová výprava: Veronika Vartíkova
Scéna: Pavol Andraško
Akrobacia a bojové umenie: Helenka Škovierová, Petr Nůsek

Účinkujú:
Tomáš Grega, Csongor Cassai, Braňo Jobus, Broňa Kovalčíková, Tomáš Palonder, Adela Mojžišová, Jana Valocká, Silvia Soldan, Peter Kadlečík, Jakub Janotík, Martin Macko, Filip Biro, Sára Polyaková a ďalší.

 

 

 

Dom kultúry Zrkadlový háj

  08.10.2022 | 19:00 - 22:00

  DIVADLO

 45 / 38 / 31 €

PACHO – Zbojník z Hybe / 2. PREMIÉRA

Podobné podujatia