ROZPRÁVKOVÁ NEDEĽA - KLAMÁR JAGO

Divadelné predstavenie pre deti.

Letné shakespearovské slávnost už niekoľko rokov dramaturgicky pripravujú program určený najmenším divákom v bezplatnom projekte SHAKESPEARE S DEŤMI. Pôvodná divadelná rozprávka vychádza zo slávnych textov Williama Shakespeara - Zimná rozprávka, Othello, Sen noci svätojánskej a Veselé panie z Windsoru. Na jednom javisku sa tak ocitnú králi Polixenes a Leontes, zákerný sluha Jago, namyslený ryter Falstaf, či zázračný škriatok Puk. Detskí diváci, a možno i niektorí rodičia, tak zažijú prvý dotyk so Shakespearom, prvý dotyk s jeho príbehmi, prvý dotyk s jeho postavami.

Autor Róbert Mankovecký má niekoľko ročné skúsenost s tvorbou pre deti. Inscenácia Tri prasiatka s jeho réžiou, hudbou a pesničkami je v DPOH na repertoári už viac ako 12 rokov. Atraktvnou zložkou našej inscenácie je hudba a pesničky, veď naši herci majú za sebou veľa hlavných postáv v mnohých slávnych muzikáloch, takže det i rodičia sa naozaj majú na čo tešiť. Našich malých divákov určite zaujme i stránka výtvarná, ilustrácie slávneho francúzskeho maliara Henriho Rousseaua vyčarujú zázračný hrad, tajomný les, či magickú rozprávkovú oblohu a nádherné kostýmy premenia našich hercov na naozajstných kráľov, princov, ryterov a škriatkov.

Veríme, že sa najmenší návštevníci nášho predstavenia po našej predpríprave po pár rokoch k Shakespearovi vráta ako stáli návštevníci nášho open air festvalu, či ako nadšení fanúšikovia jeho hier v kamenných divadlách u nás i v zahraničí. Možno sa raz vyberú do Anglicka nie kvôli futbalu, ale kvôli divadlu Globe, či Shakespearovmu rodnému domu v Stratorde. A možno sa niektorí z nich stanú vášnivými čitateľmi jeho drám. A celkom určite sa niektorí z nich stanú profesionálnymi divadelníkmi, režisérmi a hercami, ktorí si nájdu cestu k divadelnému umeniu práve vďaka našej rozprávke. A ako hovorí autor a režisér, humor a dobrý koniec nesmie chýbať v žiadnej rozprávke.Rozprávka končí sa, dobro vždy zvíťazí
Možno že v nebi sa Shakespeare aj urazil
Určite má na to autorské dôvody
Tak načo hráte to, veď sa to nehodí.

Autorské práva však dávno už skončili
A dnešný autor sa ako nič pomýli
S chudákom Williamom robí si čo len chce
Thália ho za to určite potresce.Scenár, réžia a hudba: Róbert Mankovecký
Kostýmy: Eva Farkašová
Scéna: inšpirovaná obrazmi Henri Rousseau

ÚČINKUJÚ:
Leontes, Pastier, - Martin Kaprálik
Jago, Oberon, Falstaff - Dávid Hartl
Polixenes, Puck - Adam Jančina
Florizel, Komorník - Vladislav Plevčík
Perdida, Komorná, Titania - Barbora Palčíková

Dom kultúry Lúky

  26.05.2024 | 10:00 - 11:30

  DIVADLO, PRE DETI

 5 €

ROZPRÁVKOVÁ NEDEĽA - KLAMÁR JAGO

Podobné podujatia