OSCAR 2024 V ARTKINE ZA ZRKADLOM

Prehliadka nominovaných filmom na Oscara 2024 v Artkine za Zrkadlom.

Podobne ako minulý rok, pripravili sme pre vás tie najlepšie film nominované tento rok na najdôležitejšiu filmovú cenu - OSCAR.

Deväťdesiaty šiesty ročník udeľovania cien OSCAR sa uskutoční 10. marca 2024 v Dolby Theatre v Hollywoode. Akadémia filmových umení a vied bude vyberať najlepší film roka z desiatich nominácií.

Pokiaľ ste nominované filmy nevideli na veľkom plátne, ponúkame vám jedinečnú možnosť zistiť ich kvalitu a urobiť si vlastný názor.


5.3. o 19:00 MINULÉ ŽIVOTY (2 nominácie: Najlepší film, pôvodný scenár)

Pomalá, sústredená a seriózna romantika o dvoch ľuďoch zbiera ceny hlavne za pôvodný scenár.

6.3. o 19:00 CHLAPEC A VOLAVKA (1 nominácia: Najlepší animovaný film)

Jeden z najslávnejších a najuznávanejších tvorcov japonských animovaných filmov Hajao Mijazaki už vyhral so svojim animovaným filmom Zlatý Glóbus a cenu BAFTA a ceny filmových kritikov v New Yorku a Los Angeles.

7.3. o 19:00 VRAHOVIA MESIACA KVETOV (10 nominácií: Najlepší film, réžia, herečka v hlavnej úlohe, herec vo vedľajšej úlohe, kamera, strih, pôvodná hudba,
pôvodná pieseň, výprava, kostýmy)

Spolupráca režiséra Martina Scorseseho a hercov Leonarda DiCapria a Roberta De Nira vyvrcholila v 206 minútovom epose. Z ocenení sa najviac teší Lily Gladstone, ktorá za svoj výkon získala okrem Zlatého Glóbusu aj cenu floridských a newyorkských filmových kritikov.

12.3. o 19:00 BARBIE (8 nominácií: Najlepší film, réžia, herec vo vedľajšej úlohe, herečka vo vedľajšej úlohe, adaptovaný scenár, 2x pôvodná pieseň, výprava, kostýmy)

Film Grety Gerwig zbiera ceny za najlepšiu originálnu pieseň (What Was I Made For?) A vidieť chémiu medzi Margot Robbie a Ryanom Goslingom na veľkom plátne sa naozaj oplatí.

13.3. o 19:00 OPPENHEIMER (13 nominácií: Najlepší film, réžia, herec v hlavnej úlohe, herec vo vedľajšej úlohe, herečka vo vedľajšej úlohe, adaptovaný scenár, kamera, strih, pôvodná hudba, výprava, kostýmy, masky, zvuk)

Christopher Nolan nakrútil film, ktorý uchvátil kritikov. Oppenheimer získal 5 Zlatých Glóbusov vrátane tých najdôležitejších za Najlepší film – dráma a najlepšia réžia. Podobne sa mu darilo aj pri odovzdávaní cien BAFTA.

20.3. o 19:00 ANATÓMIA PÁDU (5 nominácií: Najlepší film, réžia, herečka v hlavnej úlohe, pôvodný scenár, strih)

Film získal Zlatú Palmu na filmovom festivale v Cannes a odvtedy zbiera jednu cenu za druhou.

31.3. o 19:00 CHUDIATKO (11 nominácií: Najlepší film, réžia, herečka v hlavnej úlohe, herec vo vedľajšej úlohe, adaptovaný scenár, kamera, strih, pôvodná hudba, výprava, kostýmy, masky)

Zlatý Lev z festivalu v Benátkach, Zlatý Glóbus pre najlepší film – komédia a najlepšiu herečku – Emmu Stone.

3.4. o 19:00 ZIMNÉ PRÁZDNINY (6 nominácií: Najlepší film, réžia, herec v hlavnej úlohe, herečka vo vedľajšej úlohe, pôvodný scenár, strih)

Alexander Payne sa vracia v najlepšej forme a v jeho filme kritici ospevujú hlavne herecký koncert Paula Giamattiho.

5.4. o 19:00 ZÓNA ZÁUJMU (5 nominácií: Najlepší film, réžia, najlepší medzinárodný film, adaptovaný scenár, zvuk)

Jonathan Glazer si odniesol Veľkú cenu z festivalu v Cannes, ocenila ho aj asociácia kritikov Los Angeles a medzi cenami BAFTA nechýbali ceny za najlepší britský film a najlepší neaglicky hovorený film.

Aj na tieto filmy môžete využiť permanentku na 5 filmových premietaní za cenu 24,90 Eur.
Zadovážiť si ju môžete TU.


Najbližšie podujatia