KLUB ZA ZRKADLOM / KLADY KĽUDU feat. SILVIA JOSIFOSKA & KRISTÍNA PRABLESKOVÁ

Koncert takmer kultových Klady Kľudu, tentokrát so špeciálnymi hosťami: Silviou Josifoskou a Kristínou Prableskovou.

"Hudba Kladov kľudu poslucháča položí na hladinu, ktorá je príjemná a rovná ako zrkadlo. Občas zafúka malý vetrík, objavia sa nejaké vlnky, ale človek sa pri počúvaní dostáva do stavu akejsi blaženosti a vnútornej radosti." Peter Bálik

Klady kľudu je "značka" gitaristu, skladateľa a textára Mária Oravského. Niekedy v časoch covidových dostala nový obsah v podobe úplne nového zloženia skupiny. To posunulo originálne, harmonicky bohaté a textovo košaté Máriove piesne do trochu iných území v presvedčivo pulzujúcich, ale aj rozjímavých polohách.
Mário Oravský má pri tvorbe pesničiek ambíciu nezostať na povrchu, ale zároveň nechce poslucháča trápiť a nútiť ho počúvať s vráskou v čele. Pretože, ako tvrdí, život je príliš krátky na hudbu, cez ktorú sa musí človek prebíjať.
Okrem nového soundu s klávesmi, dychmi a bezpražcovou basou spolupracujú s Kladmi Kľudu dve fantastické speváčky – Silvia JosifoskáKristína Prablesková.
Hudbu skupiny Klady kľudu dotvárajú skúsení hudobníci ako Marián Jaslovský (klávesy, soprán saxafón, flauta), Oliver Ďurčo (bicie, perkusie) a Ivan Galanský (basgitara, ústna harmonika).

Dom kultúry Zrkadlový háj

  18.04.2024 | 19:00 - 21:30

  HUDBA

 10 €, v deň koncertu 12 €

KLUB ZA ZRKADLOM / KLADY KĽUDU feat. SILVIA JOSIFOSKA & KRISTÍNA PRABLESKOVÁ

Podobné podujatia