IGRIC 2023

34. ročník sa bude niesť v znamení vplyvu umelej inteligencie ARTIFICIAL INTELLIGENCE (AI) do filmového a audiovizuálneho priemyslu.

Tohtoročný, 34. ročník sa bude  niesť v znamení vplyvu umelej inteligencie ARTIFICIAL INTELLIGENCE (AI) do filmového a audiovizuálneho priemyslu a tak aj v tomto duchu bude vedený celý program. Programom bude tradične sprevádzať herec Peter Kočiš.

IGRIC je najstaršie národné oceňovanie audiovizuálnej tvorby už od roku 1967. Je teda doslova národným slovenským pokladom.

Pri jej zrode stali najväčšie filmárske osobnosti ako Martin Frič, Juraj Jakubisko, Stanislav Barabáš, Martin Slivka, Eduard Grečner a mnohí ďalší. Každoročné hodnotenie domácej audiovizuálnej tvorby má niekoľko dôležitých poslaní: zhodnotiť, oceniť a finančne odmeniť najlepšie slovenské individuálne diela a tvorcov, inšpirovať divákov k návšteve kina a motivovať tvorcov k zvyšovaniu kvality. Vyhlasovateľom súťaže je Slovenský filmový zväz, organizátormi je aj Únia slovenských televíznych tvorcov a Literárny fond.

Hlavným mediálnym partnerom podujatia je RTVS.

Dom kultúry Zrkadlový háj

  24.09.2023 | 16:00 - 22:00

  KINO

 10 €

IGRIC 2023

Podobné podujatia